cesky rozhlas

soliste1 

Ludmila  Malhocká        

zpěvačka

* 19. prosinec 1973,  Velké Pavlovice


Vynikající lidová zpěvačka s typickým hlasem charakteristickým pro její domovskou folklorní oblast – Hanácké Slovácko. Od malička se věnuje lidové písni. Působila v řadě regionálních souborů a cimbálových muzik. Kromě BROLNu vystupuje také s cimbálovou muzikou doprovázející populárního Jožku Černého. Věnuje se také zpěvu církevní hudby. Svůj repertoár si právě v BROLNu rozšířila zejména o písně Slovenské. Její podání východoslovenských kariček, věrohodně a překvapivě přesvědčivě temperamentní zacelilo mezeru po hvězdné Márii Mačoškové z Prešova, která jí byla vzorem. Spolu s ostatními mladšími sólistkami BROLNu po roce 2006 vytváří další generaci vynikajících regionálních zpěváků a zpěvaček prezentovaných celostátně BROLNem na niž již úspěšně navazuje nejmladší generace dětí ze soutěže Zpěváček, kteří tak dotvářejí kontinuitu a koloběh předávání tradic lidové písně u nás. Zde si text napíše každý interpret sám, toto je jen nástin.

 

 

soliste2

Klára Obručová - Blažková

zpěvačka

 *  11. listopad 1986, Vsetín


Zpěvačka mimořádné barvy hlasu s typickým valašským projevem. je dnes jednou z nejznámějších a nejvýznamějších valašských zpěvaček. Typologicky vhodně doplňuje v BROLNu zpěvačku Lidku Malhockou, která zastupuje spíše regiony jižní Moravy. Společně s ní však také s úspěchem interpretuje slovenské písně, některé zpívají v duu. Její příběh je ukázkou nebojácnosti, pracovitosti a schopnosti mládí uchopit příležitost. Prokázala velkou pohotovost při svém prvním angažmá v BROLNu kdy na poslední chvíli nahradila nemocnou Jarmilu Šulákovou a během několika dní se nazpaměť naučila a koncertně s BROLNem provedla ne jednu nebo dvě, ale hned šest Jarmiliných písní.. Je také vyhledávanou jazzovou a multižánrovou zpěvačkou. Jako nejvýznamnější se v současnosti jeví její angažmá v nově vzniklé kapele „Flair“, která se právě, pod vedením erudovaného Jana Rokyty, věnuje ohlasové tvorbě vycházející z lidové hudby Moravy a jihovýchodní Evropy. Zde si text napíše každý interpret sám, toto je jen nástin.

 

 

 

soliste3

 

Václav  Kovářík
zpěvák, hráč na grumle, vozembouch
* 17. květen 1951, Brno

Karel  Rajmic
zpěvák, violista
*  3. březen 1958, Uherské Hradiště

Oba výborní zpěváci a instrumentalisté reprezentující regiony Brněnsko a Uherskohradištsko. Jsou jedinečnými představiteli svých oblastí, mají široký repertoár a typickou regionální interpretaci. Václav se věnuje profesionální činohernímu herectví, vedle BROLNu je také protagonistou folklorní brněnské skupiny „Gajdoši“. Karel je sólovým zpěvákem Cimbálové muziky Jaroslava Čecha v Uherském Hradišti. Muzika je ve svém regionu i mimo něj vyhledávaná pro regionální čistotu  projevu. Zde si text napíše každý interpret sám, toto je jen nástin.

logo jmk2021

 

Činnost BROLN finančně podporuje Jihomoravský kraj a statutární město Brno

logo brno

JSN Nuru is designed by JoomlaShine.com